Menu

Właściwości soku noni

Istnieją napoje, które nie tylko gaszą pragnienie, ale także korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Do tej kategorii zalicza się sok noni.
Sok z noni pochodzi z Polinezji, ponieważ to właśnie Polinezyjczycy jako pierwsi docenili niezwykłe właściwości owoców noni. Badania naukowe potwierdziły działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne soku, a także obecność przeciwność antyoksydantów w owcach noni. Sokowi noni przypisuje się także inne prozdrowotne właściwości, między innymi działanie przeciwbólowe. Zdaniem niektórych wielbicieli tego napoju ma on korzystny wpływ na sprawność umysłową i koncentrację. Prawdopodobnie sok noni dobrze wpływa na układ krążenia i serce, a także zapobiega miażdżycy. Faktem jest to, że owoce noni stanowią źródło cennych witamin i składników mineralnych, które wzmacniają odporność i poprawiają samopoczucie.

Owoce Noni – Najlepszy Sok

Oczywiście, na uwagę zasługuję również wyjątkowy smak soku noni. Po ten napój warto sięgnąć szczególnie w czasie intensywnego wysiłku fizycznego lub umysłowego.

Tagi:

Dodaj komentarz