Menu

Największe atrakcje Majorki

Największa wyspa Balearów, Majorka od co najmniej dwóch wieków przyciąga wielu turystów. Dość dużo czasu spędził tutaj między innymi Fryderyk Chopin w towarzystwie George Sand. Chętnie odwiedzał ją także Antonio Gaudi. Wyspa przyciąga nie tylko plażami, ale również zabytkami architektury świeckiej i sakralnej oraz skarbami przyrody.

Większość turystów przybywa na wyspę samolotem, ląduje na lotnisku położonym w stolicy Majorki Palmie – http://www.majorkowo.pl/. Wielu bardzo szybko opuszcza miasto, a szkoda bo jest w nim mnóstwo miejsc wartych zobaczenia. Koniecznie trzeba wstąpić do gotyckiej katedry, zobaczyć zbudowany na fundamentach dawnej arabskiej cytadeli pałac Almudaina i zamek Bellver.

Wspomniani F. Chopin i G. Sand zatrzymali się w uroczym miasteczku Valldemosa, a ściślej w klasztorze kartuzów. Bardzo wielu turystów przyciąga położony w zatoce Cala de są Calobra Port de Calobra. Zatoczka jest urocza, ale największych wrażeń dostarcza sama podróż słynną serpentyną Nudo de la Corbata. Droga prowadzi wśród gór Serra de Tramuntana.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz